Â
|
MEDEDELINGEN |
Â
|
Vrijdag 22 april |
Groep 1 t/m 4 vrij ivm studiedag leerkrachten |
|
Maandag 25 april |
Iedereen vrij vanwege 2e paasdag |
|
2 mei t/m  13 mei |
Meivakantie |
|
Woensdag 18 mei |
Praktisch verkeersexamen groep 7 |
|
Zondag 22 mei |
Eerste H. Communie leerlingen groep 4 |
|
Maandag 30 mei |
Feestdag: creatieve ochtend en ’s middags vossenjacht |
|
Dinsdag 31 mei |
Feestdag: bosdag |
|
Woensdag 1 juni |
Alle kinderen vrij vanwege studiedag |
|
Donderdag 2 en vrijdag 3 juni |
Vrij vanwege Hemelvaart |
Â
Â
|
ALGEMENE MEDEDELINGEN |
Â
Â
Â
Â
VANAVOND VAN 18.30-19.00 UUR
KIJKAVOND VANWEGE HET THEMA
IT’S A SMALL WORLD
Schoolbreed thema
De afgelopen weken zijn we bezig geweest met het thema “it’s a small world”. Allerlei informatie over diverse landen werd bekeken, opgezocht en geproefd. Vanavond wordt de themaweek afgesloten met de Kijkavond.
Zo was er deze week ook een hapjesbuffet. De kinderen konden zelf kiezen uit welk land ze eten wilden proeven. De tafel werd eer aan gedaan en er werd veel onbekend eten geprobeerd.
Via deze weg willen graag de ouders bedanken die hebben staan koken, bakken en braden om alle lekkers te maken.
Pasen
Dit jaar heeft alleen groep 1 t/m 4 vrij op Goede Vrijdag 22 april ( morgen). Op 2e Paasdag zijn alle kinderen vrij.
Na Pasen gaan we 4 dagen naar school en dan hebben we 2 weken meivakantie.
Â
Hemelvaartweek.
In de week van 30 mei t/m 3 juni komen een aantal activiteiten samen.
Vanwege het 35 jarig bestaan van de St. Annaschool in de Berk gaan we 2 dagen feest vieren.
Op maandag 30 mei gaan we creatieve workshops houden in de ochtend en in de middag hebben we een vossenjacht.
Op dinsdag 31 mei gaan we met de bus naar het Mastbos in Breda voor de bosdag.
Op woensdag t/m vrijdag in die week zijn de kinderen vrij vanwege een studiedag en Hemelvaart.
Â
Bezetting van de groepen
Door diverse omstandigheden is de bezetting van enkele groepen weer gewijzigd. In groep 8 is juffrouw Janneke weer terug om meneer Kees te vervangen als hij Bapo of ICT-werkzaamheden heeft. In groep 6 hebben we juffrouw Nancie uitgezwaaid omdat haar LIO-periode afliep. Daar was juffrouw Irene gepland om de werkzaamheden op te pakken, maar door terugval in haar herstel van de ziekte is dat plan van de baan. Voor de rust en duidelijkheid van de kinderen hebben we groep 6 weer bij elkaar gezet.
Â
Thema “it’s a small world”.
Ons schoolbreed-thema is afgerond en de kinderen en de leerkrachten hebben er 3 weken zeer enthousiast aan gewerkt. We kunnen wel zeggen het was GESLAAGD.
Dat het zo een succes is geworden, komt mede door een aantal activiteiten waarbij we de hulp van andere mensen hebben gekregen. Deze mensen hebben enthousiasme uitgestraald en het dus ook de kinderen en leerkrachten overgebracht.
Zo was er de dansworkshop in de gymzaal die verzorgd werd door Marleen en Ellen Hendrickx . Deze 2 dames hebben de kinderen laten kennismaken met allerlei wereldse dansen. Er werd al dansend een reisje gemaakt van de Noordpool naar de Zuidpool.
Meneer Samb (papa van Fallou uit groep 1/2b) heeft een workshop djembe gegeven. We hebben genoten van al die vrolijke Afrikaanse klanken.
En….het overtreffende hapjesbuffet. Hapjes uit verschillende landen gemaakt door de mama’s van onze eigen kinderen. Alle landen van herkomst van onze kinderen waren vertegenwoordigd. Geweldig!!! De lekkerste gerechtjes stonden in buffetvorm. De kinderen hebben gesmuld van al dat lekkers.
Dus…1000 maal dank voor al deze geweldige mensen!!!!!! Wat fijn dat we een beroep op jullie hebben konden doen.
Â
Â
Â
Â
Â
Â
|
GROEPEN 1 / 2 |
Â
Leuk..we hebben er weer nieuwe vriendjes en vriendinnetjes bij.
Lisette de Jong is het nieuwe vriendinnetje in de groep van juf Lilian en juf Ingvild.
Meike van Opstal en Francisca de Jong zijn de 2 nieuwe vriendinnetjes en Maurits Kandzia is het nieuwe vriendje in de groep van juf Marlies en juf Brigitte.
Joeri Graumans is het nieuwe vriendje in de groep van juf Jeanette en juf Jacqueline.
Wij wensen Lisette, Meike, Francisca, Maurits en Joeri een leuke schooltijd bij ons op de St.Anna toe.
Â
Â
De maand april was een superleuke werkmaand.
We zijn aan de slag gaan met het schoolthema “it’s a small world”. Eerst was er de opening waarin we allerlei leuke dingen gingen doen over allerlei verschillende landen o.a. Engelse liedjes zingen, spelletjes doen. (met speciale dank aan de lieve hulpmama’s). Daarna kregen we ons eigen klas-paspoort. De klas van juf Brigitte en juf Marlies kreeg een echt Chinees paspoort. De klas van juf Jacqueline en juf Jeanette een Marokkaans paspoort. En de klas van juf Lilian en juf Ingvild kreeg een Nederlands paspoort. En…toen gingen we aan de slag. Zo werd de klas van juf Jacqueline en juf Jeanette omgetoverd in de Marokkaanse sfeer compleet met bazaar en theehuis en allerlei schitterende jurken. Er is thee geschonken en er is gedanst. De klas van juf Marlies en juf Brigitte kreeg een eigen Chinese muur en de kinderen hebben kroepoek met stokjes gegeten en de dag werd gestart met echte Chinese gym. De klas van juf Lilian en juf Ingvild werd versierd met tulpen, Hollandse koeien en klompen en allerlei Hollandse lekkernijen werden geproefd en er was ook een paleis waarin Beatrix woonde.
Ook zijn de kleuters naar de sporthal geweest en kregen ze dansjes uit verschillende landen. De papa van Fallou (groep juf Lilian en juf Ingvild) is Djembe komen spelen.
En er was natuurlijk een fantastische afsluiting compleet met hapjes uit verschillende landen en de kleuters hebben ook een kijkje genomen bij de andere landen tijdens een rondje door de school.
De kinderen en de juffen hebben superenthousiast gewerkt.
Â
Of dit allemaal nog niet genoeg was hebben ze ook nog iets voor de Pasen gemaakt. En…de paashaas is langsgeweest en heeft stiekem iets in al die knutsels gedaan….fijne Pasen.
Â
Na de welverdiende meivakantie gaan we aan de slag met een thema vanuit de bieb. Dit thema sluit goed aan bij ons sociaal-emotioneel ontwikkelingsthema “angst”.
We zullen een bezoekje aan de bieb brengen waarin een boek gepresenteerd wordt en rondom dit boek gaan we dan aan de slag met allerlei leuke activiteiten.
Flip de beer gaat ook weer aan zijn logeerpartijtjes bij de kinderen beginnen.
En….einde mei vieren we nog een feestje voor de Annaschool en brengen we een bezoek aan het speelbos.
Meer info over dit alles volgt t.z.t.
Â
Â
Nog even uw aandacht voor het volgende:
Het zonnetje laat zich weer zien en het is dus weer tijd voor luchtigere schoenen. Wij verzoeken uw vriendelijk om u kind geen strandslippers aan te geven omdat onze ervaring heeft geleerd dat ze hierop makkelijk kunnen uitglijden tijdens het rennen.
Â
|
GROEP 3 |
Â
Als we de deur van onze klassen doorgaan, steken we de grens over, we zijn dan in een ander land namelijk België. Wat hebben we daar al veel over geleerd!
We weten hoe de hoofdstad heet, dat ze een koning hebben, dat ze Frans en Nederlands (Vlaams) spreken, dat ze voor veel woorden andere woorden hebben dan wij. Kijk maar eens in de klas daar hangen woordenlijsten met hele leuke woorden erop. We weten hoe de vlag eruit ziet. Dat in België heel veel goede programma’s voor kinderen worden gemaakt, dat veel stripfiguren in België zijn bedacht. Hoe het Atomium eruit ziet. Dat ze in België heel vaak u zeggen. En natuurlijk dat ze een manneke Pis in Brussel hebben staan. Vraag maar eens waarom ze dat beeldje hebben gemaakt.
We hebben in de klas een Belgisch museum waar van alles te zien is wat met België te maken heeft.
Natuurlijk hebben we zelf friet gemaakt en ook opgegeten. Daarnaast hebben we ook Belgische en Franse frietjes geproefd. We weten nu waar friet van gemaakt wordt en wat er allemaal moet gebeuren voordat hij op je bordje ligt. België heeft ook hele lekkere wafels en bonbons (pralines) mmm!
We hopen dat er donderdagavond veel papa’s en mama’s komen kijken wat we allemaal over België gemaakt hebben. We kunnen er zelf ook heel veel over vertellen.
Behalve van alles over België leren, gaan we ook gewoon verder met lezen en rekenen. We zijn in kern 10 en de woorden worden steeds moeilijker. Met een heleboel vrije dagen in het vooruitzicht vragen wij u om elke dag even met uw kind te lezen. Het is erg belangrijk want we zien vaak dat na een vakantie een aantal kinderen moeite hebben om het weer op te pakken.
Met rekenen tellen we al tot 100 en moeten we de getallen ook herkennen en kunnen schrijven. Dat is nog heeeeeel moeilijk!! Maar we oefenen erg hard.
Alvast voor iedereen een gezellige paasdagen en een fijne meivakantie
Â
Â
|
GROEP 4a |
Thema: it’s a small world
Het thema is een groot succes geweest. We hebben heel veel geleerd over het land: Engeland!
We kunnen nu al heel wat Engelse woordjes en zinnetjes spreken en Engelse liedjes zingen.
Er waren veel kinderen die leuke spullen mee hebben genomen over Engeland voor op de kijktafel, super leuk! We hebben hard gewerkt samen.
Â
Taalschaal:
We hebben weer een toets gemaakt, taalschaal. Het was best lastig, maar iedereen heeft heel goed zijn/haar best gedaan.
Â
Kerkbezoek:
Op woensdag 13 april 2011 zijn we met alle kinderen van groep 4 naar de kerk geweest. Hier hebben we alle wandplaten bekeken en uitleg gehad over het luiden van de klokken. Het was een leerzaam bezoek.
Â
Afscheid juf Anouk:
Helaas hebben we vorige week afscheid moeten nemen van juf Anouk. Ze is vanaf begin van het schooljaar bij ons in de klas geweest. Inmiddels is haar stage afgelopen en kan juf Anouk zich nog even richten op het afronden van haar studie aan de PABO. We wensen haar hierbij heel veel succes en willen haar nogmaals bedanken voor alles wat ze voor ons heeft gedaan.
|
GROEP 4/5 |
Â
Hola amigos!
Groep 4/5 is de afgelopen weken druk bezig geweest met het thema.
Ons land was SPANJE. Olé!!
We hebben geknutseld en veel over het land ontdekt.
We zijn ook heel trots op onze power point presentaties.
Tijdens de kijkavond laten we ze zien.
Tot dan!!
Â
Fijne vakantie!
Â
Â
Â
Â
Â
Â
Â
Â
|
GROEP 5 |
Wij zijn in onze klas deze weken heel veel te weten gekomen over Kenia. We hebben zelfs geskyped met Janneke, die daar stage loopt op een schooltje. Alle kinderen hebben haar een vraag gesteld.
Maar er moest natuurlijk ook nog gewoon gewerkt worden! We zien dat een aantal kinderen nog steeds moeite hebben met de tafels, blijf deze oefenen!
Voor de kinderen die moeite hebben met spelling is er een website waarop ze woordjes kunnen oefenen: www.wrts.nl. Voor meer info kun je bij de juffen terecht!
Na de meivakantie staat ons bezoekje gepland aan het vogel revalidatie centrum,we zullen dan ook onze gewonnen prijzen in ontvangst nemen!
Jeno over het thema:
Op maandag hebben we een soort van Circuit gedaan om te kijken welk land
We hepen en wij hepen Kenia. En dan gaan we allemaal leuken
Dingen doen wat met Kenia te Makken hepen en nog meer leuke
Dingen .
Jeffersen over de goede doelen dag:
Met  fancy fair. Gingen groep 5b, en groep4/5 , 6a, 7a, 7b, en groep 8a.Gingen boven bouw spullen verkopen voor de goede doelen dag. Ende fancy fair was op een vrijdag middag. toen hadden de boven bouw kraampjes gemaakt. En de onder bouw was toen vrij. En wij moesten spullen verkopen.
|
GROEP 6 |
Â
We hebben net een leuk landenproject afgesloten. De afgelopen twee en een halve week hebben we de boeken haast niet open gehad. Als echte redacties hebben we een Italiaanse glossy of krant gemaakt. De ene groep maakte een Italiaanse auto blad, de andere voetbal, Italiaans eten, Italiaanse Mode, Een krant over de Romeinen en een over PompeĂŻ. In deze kranten hebben we taal, spelling, schrijven, rekenen en tekenen verwerkt. Het leukste was het samenwerken in de groepjes. Niet dat dit altijd makkelijk was want we moesten wel een krant af krijgen. Naast de redacties hebben we ook een Jambe en dans workshop gedaan, lekkere hapjes geproefd en hebben we geknutseld en de Mona Lisa na geschilderd. Als groepsproject hebben we een digitaal prentenboek over Pinokkio gemaakt.
Het zal wel weer even wennen om volgende week de boeken open te doen, maar helaas hoort dat er ook bij. Vanaf nu werken we ook weer als een groep. We bedanken juffrouw Nancie voor haar inzet en hopen dat ze snel haar diploma voor Juffrouw op zak heeft.
Â
Â
|
GROEP 7 |
Â
Paasvoetbal
Eindelijk was het woensdag 20 april; het Paasvoetbaltoernooi. Het toernooi werd gehouden bij VVR in Rijsbergen. Van groep 7 deden Rob, Jordi, Enock en Milan mee. We gingen met zijn allen met de auto. We moesten gelijk spelen tegen st Aloysius. Die hebben we gewonnen met 3-1. Daarna moesten we ook nog tegen ST Bavo en de ST Antonius. Die twee wedstrijden hebben we verloren. Uiteindelijk zijn we vijfde geworden. We hebben ook nog naar de meiden gekeken. Die zijn knap derde geworden.
Milan en Rob
Â
Nanda Roep is bij ons in de klas geweest. Ze kreeg een heel mooi ontvangst en Soraya en meneer Wesley hebben al met Nanda Roep op hyves en twitter gepraat. En we hadden heel veel vragen en op één vraag wist ze geen antwoord dat was de vraag van Rob. Ze liet ons op de computer ook hele leuke filmpjes zien en ze vertelde dat ze door een hele brutale man geïnterviewd werd. Dat was een kok die bij coolfactor altijd eten maakt. En aan het einde van dat interview zij hij: “Ik hoop dat je beter schrijft dan je kookt”. Ook in het programma was Nanda Roep het lied Plaza Patatta aan het zingen en toen hadden ze hartjes bij de kok en Nanda Roep gedaan. We kregen ook van Nanda Roep een handtekening. En in de andere klas heeft ze nog gekeken naar de tekeningen omdat hun tekeningen gemaakt hadden van MONSTERFEEST.
Groetjes Nova en Femke
Â
Â
Â
|
GROEP 8 |
Â
De werkstukken van geschiedenis zijn af (power-points) en zullen aan de ouders op de kijkavond getoond worden. De afgelopen tijd zijn we ook bezig geweest met het thema. De kinderen hebben per groepje een onderwerp gekozen en daar zijn ze mee aan de slag gegaan.
Ook zijn we nu echt gestart met het oefenen van de musical. Iedereen heeft een rol en het is nu zaak om die rol thuis heel goed te leren.
Er zijn de laatste tijd nogal wat activiteiten geweest, waarbij de ouders kinderen gebracht en gehaald hebben. Er waren altijd voldoende ouders. "Beste ouders: fantastisch!!!"
Â
Â
Â
Â
Â
Â
Â
|
OUDERVERENIGING |
Â
GDD 2011, dierenambulance/dierenasiel.
De mensen van de dierenambulance zijn op school geweest om het een en ander over hun werk te vertellen. Ook hebben de kinderen de ambulance van binnen mogen bekijken, dit was natuurlijk erg interessant.
Dus gingen alle kinderen fanatiek aan de slag om zoveel mogelijk geld voor het goede doel binnen te halen. De bovenbouw had een fancy fair georganiseerd.
Er werden koekjes en cake gebakken, nagels gelakt, auto's gewassen, gemaakte kunstwerken en oude spulletjes van thuis werden verkocht, optredens gegeven, enz...
Die vrijdag 25 maart was echt een super dag, de sfeer zat er goed in, de opbrengst was grandioos en we hadden ook nog mooi weer.
'S avonds was er wederom weer een lampionnenoptocht voor de onderbouw. En ook die hadden goed verzameld in de spaarpotjes, de berg met geld was enorm.
De totale opbrengst van de hele dag was 1379,74 euro.
Jongens en meisjes, BEDANKT!
Â
Â
|
WIJKRAAD |
Â
Â
Op zaterdag 14 mei is er weer de jaarlijkse rommelmarkt van de wijkraad. Dit jaar zijn er 20 kramen waar wijkbewoners hun spullen te koop kunnen aanbieden. Wil je ook een kraam huren dan kun je op 27 april tussen 19.00 en 20.00 uur terecht op de Annaschool. De kosten per kraam zijn € 6, te betalen bij het reserveren. Wees er snel bij want de kramen zijn ieder jaar weer snel verhuurd.
Heb je wel bruikbare spulletjes maar geen zin of tijd om ze zelf te verkopen, dan kun je ze ook aan de wijkraad geven. Wij verkopen ze dan en de opbrengst is voor het werk van de wijkraad. Bel even met Basja van Berkel (5974536) of stuur een mailtje naar Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.
De rommelmarkt is op zaterdag 14 mei vanaf 10 uur en duurt tot 15.30 uur. Ook dit jaar zullen wijkbewoners uit verschillende culturen lekkere hapjes klaarmaken en aanbieden tijdens de markt. De plaats waar het allemaal te doen is, is natuurlijk het plein van de Annaschool.
Alle wijkbewoners zijn van harte uitgenodigd om op 14 mei gezellig langs te komen.







